Мінфін затвердив зміни до Довідника ознак доходів. Чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність із нормами ПКУ, а також вводяться нові ознаки 153 та 197 для наданої та отриманої поворотної фінансової допомоги.
Мінфін наказом від 26.05.2020 р. №241 (зареєстрований в Мін’юсті 12.06.2020 р. за №514/34797) затвердив зміни до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.
Звертаємо увагу, що зміст форми №1ДФ не зміниться.
Наказом вносяться зміни лише до додатку до Порядку №4.
Що змінилось?
У Розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність із нормами ПКУ, а також:
1) узагальнену ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» поділено на дві:
153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;
197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку».
2) розподілено види доходів з ознаки 106 (за нею відображалися всі види доходів щодо оренди нерухомості та землі) на ознаки:
106 «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;
195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис»;
196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду».
3) зі змісту ознаки доходу 125 прибрано згадку про внески за договорами довгострокового страхування життя;
4) викладено у новій редакції ознаку доходу 128. Під цією ознакою будуть зазначатися сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів. Тобто вже не потрібно буде зазначати суми житлових та інших субсидій або дотацій. Для звичайних роботодавців правила використання цієї ознаки не зміняться. Як і раніше, під цієї ознакою потрібно буде зазначати допомогу по вагітності та пологах.
Коли набрали чинності зміни?
Цей наказ набрав чинності з 1 липня 2020 року.
Нові ознаки доходів необхідно застосовувати починаючи із звітування за ІІI квартал 2020 року.