Мінфін наказом від 05.11.2020 р. № 670 вніс зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ (Порядку №435).

Документ набрав чинності з 01.01.2021 року (з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, був опублікований 28.12.2020 року.

Важливі уточнення в Порядку № 435.

  1. У разі припинення або зняття з обліку в органах доходів і зборів страхувальник зобов’язаний подати Звіт з ЄСВ за останній звітний період до дня держреєстрації припинення, в якому:
  • здійснено держреєстрацію припинення страхувальника або підприємницької діяльності;
  • припинено незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників;
  • платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільнений від сплати ЄСВ.

В інших випадках страхувальники, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, зобов’язані подати Звіт з ЄСВ до дня подання заяви до органу доходів і зборів про зняття з обліку платника ЄСВ, в якому подано заяву про зняття з обліку.

Зі Звітом з ЄСВ за останній звітний період страхувальники зобов’язані подати звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Змінами до Порядку № 435  також передбачено за які звітні періоди та в які строки подають Звіт з ЄСВ із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

  1. Уточнено, що Таблицю 5 Звіту з ЄСВ подають, якщо протягом звітного періоду:
  • особу було переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого страхувальника;
  • особу призначено на нову посаду у того самого страхувальника.
  1. Таблиця 5 Звіту з ЄСВ викладена у новій редакціїУ ній з’явилася нова графа «Професійна назва роботи».

Також,  графу 17 виклали у новому формулюванні «Документ підстава про початок, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду, роботи та відпусток».

  1. В таблиці 1 Звіту з ЄСВ рядок 2 отримав оновлену назву «підприємствами, установами і організаціями, фізичними особами-підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, працюючим особам з інвалідністю (8,41 %)», що дає можливість ФОП вносити до нього інформацію про нараховану зарплату працівникам з інвалідністю.
  2. З’явилися нові позиції в Таблиці відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів ЄСВ.