Раніше (до змін, внесених Законом № 466, які стартували 23.05.2020) у ст. 77 ПКУ, яка регулює питання документальних планових перевірок, не йшла мова про внесення змін до оприлюдненого плану-графіка планових перевірок.
Зокрема, було прописано, що план-графік на наступний рік оприлюднюють до 25 грудня року, що передує року запланованих перевірок. Про внесення змін не було жодного слова.
Але на практиці податківці постійно вносили уточнення до переліку підприємств, які потрапили в план-графік.
З 23.05.2020 є чітка норма щодо можливості вносити зміни до плану-графіка — внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше ніж раз у першому та раз у другому кварталі такого року, крім випадків, коли зміни пов’язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок (п. 77.2 ПКУ).
У разі оновлення в першому кварталі — перевірка доданих до плану-графіка суб’єктів не може бути запланована раніше ніж 1 липня, а у випадку оновлення в другому кварталі — не раніше ніж 1 жовтня може бути запланована перевірка.
Оновлений план-графік оприлюднюють на сайті ДПСУ — до 30 числа останнього місяця кварталу — як розуміємо, мова йде про оприлюднення змін за перший квартал — до 30 березня, а за другий квартал — до 30 червня.
Запит на копії документів під час перевірки — не пізніше ніж за 5 робочих днів до її закінчення
Податківці під час проведення перевірки мають право отримати від платника податків копії первинних документів (належним чином завірені). Тут інше питання — коли за часом можуть попросити надати копії? Адже «під час проведення перевірки» — це і в останній її день. І як же встигнути їх надати, якщо запит надійшов в останній день перевірки, унаслідок чого потім в акті буде зазначено «не надано документів…».
Зараз це питання врегулювали — запит на копії документів податківці можуть надати платнику не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати закінчення перевірки (п. 85.4 ПКУ).
Зупинити проведення перевірки — безумовне право податківців
Раніше норма п. 82.4 ПКУ про зупинення перевірки за рішенням податківців стосувалася лише великих платників податків, а з 23.05.2020 — усіх.
Зокрема, документальні планова та позапланова перевірки можуть бути зупинені за рішенням керівника (його заступника чи вповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляють наказом, копію якого не пізніше ніж наступного робочого дня вручають платникові податків або його уповноваженому представнику під розписку чи надсилають платникові податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк (п. 82.4 ПКУ).
Умов для зупинення перевірки немає. Тобто податківці в будь-який момент можуть призупинити перевірку й відновити її пізніше (строк призупинення до загальної тривалості перевірки не враховують).
Строк давності для ПДФО та військового збору — не 3 роки, а 7.
Ці зміни запрацюють із 01.01.2021.
Податківці зможуть перевіряти й донараховувати в податкових агентів ПДФО та військовий збір під час виплати заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховують (виплачують, надають) фізичній особі у зв’язку з трудовими відносинами протягом 2555 днів (це 7 років), а не як раніше — протягом 1095 днів (3 роки). Таке оновлення прописали в п. 102.1 ПКУ з 01.01.2021.
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.