Новий реліз SAF-T UA v 2.0: важливі оновлення для бізнесу та прозорості обліку

Новий реліз SAF-T UA v 2.0: важливі оновлення для бізнесу та прозорості обліку
На сайті ДПС України вже доступний новий реліз SAF-T UA v 2.0: важливі оновлення для бізнесу та прозорості обліку
Нова версія SAF-T UA v 2.0 містить суттєві доповнення, що покликані зробити облік ще зручнішим для бізнесу. До пакету оновлень входять детальний технічний опис елементів, додаток до технічного опису, огляд змін у релізі v 2.0 та оновлені вимоги до формату SAF-T UA.
Компанія EBS вже активно інтегрує нові вимоги в наше рішення для податкової звітності «SAF-T UA», аби ваші дані відповідали актуальним стандартам.
Які ж зміни були внесені ДПС? Кожен розділ отримав важливі оновлення:

  1. Додано нові елементи, змінено статус обов’язковості заповнення, а також доповнено описи полів для більшої зручності.
  2. У кожному розділі з’явилась колонка «Правила валідації», де описані правила логічної перевірки для деяких полів.
  3. У технічному описі та описах розділів тепер чітко вказано, що забалансові рахунки також вивантажуються.
  4. Додано розділ Таксономії, який раніше мав позначку «не застосовується в українській версії файлу».
  5. Підвищені вимоги до розділу Сальдові/оборотні відомості (GeneralLedgerAccounts): декілька полів тепер обов’язкові для заповнення. Виведення сум включає і забалансові рахунки.
  6. Оновлені розділи «Клієнти (Customers)» та «Постачальники (Suppliers)», розширено підрозділ «OpenInvoices». Поля «OpeningBalanceOriginDate» та «ClosingBalanceOriginDate» більше не є обов’язковими, що раніше викликало певні питання.
  7. У розділі «Номенклатура запасів/продукції (товарів/робіт, послуг) (Products)» додано нові поля, змінено обов’язковість полів та уточнено опис.
  8. Розділ «Запаси (PhysicalStock)» також отримав нові поля та детальніші описи для полів.
  9. У розділі «Необоротні активи (Assets)» додано нові поля, змінено обов’язковість полів; тепер поля «Постачальник», «Дата придбання», «Дата початку роботи» не є обов’язковими, що стало практичним рішенням у випадках, коли ці дані важко визначити.
  10. У розділі «Бухгалтерські операції (GeneralLedgerEntries)» тепер однозначно визначено, що AccounID – це дебет, а CorrespondingAccountID – кредит. Для полів CustomerID, SupplierID, OwnerID додано нові ідентифікатори. Ця схема краще адаптована для традиційних українських облікових програм.
  11. У розділі документів додано більше пояснень до полів, а також змінено обов’язковість окремих полів.
  12. Розділ «Інформація про бухгалтерські довідки та інші первинні документи (OtherSourceDocuments)» отримав зміни, подібні до змін у розділі «Бухгалтерські операції (GeneralLedgerEntries)».

Ці оновлення у SAF-T UA v 2.0 є черговим кроком до підвищення прозорості обліку та зручності для бізнесу.