Зміни до законодавства, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій»

29.05.2017

23 травня 2017 року Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» (законопроект № 4541).

Документом врегульовано базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців, а саме:

  1. встановлено умови оплати праці іноземців:- п’ять мінімальних заробітних плат — іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;

    – десять мінімальних заробітних плат — для всіх інших категорій найманих працівників.

  2. встановлено новий перелік документів, необхідних для отримання дозволу на працевлаштування іноземців, зокрема виключено з переліку довідку про несудимість та медичні довідки;
  3. встановлено новий розмір оплати за видачу дозволу на працевлаштування. Відтепер оплата напряму залежить від рівня прожиткового мінімуму та строку на який видається дозвіл;
  4. зменшено строк розгляду документів на продовження строку дії дозволу на працевлаштування з семи до трьох робочих днів.
  • врегульовано на рівні закону базові аспекти оформлення посвідки на тимчасове проживання для іноземців, а саме надано можливість оформлення такої посвідки іноземцям, які є засновниками, учасниками або бенефіціарами юридичної особи, зареєстрованої в Україні.

Метою законопроекту є спрощення адміністративних бар’єрів у залученні іноземних інвестицій та спрощення умов перебування іноземних інвесторів на території нашої країни.

Максим Лещинський