Санкції проти 1С, Яндекс, Вконтакте та інших російських ресурсів 

16.05.2017

Сьогодні на сайті Президента України було опубліковано текст Указу Президента №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (надалі – «Указ про санкцій»). Однак офіційно документ станом на 16.05.2017 року не був офіційно опублікований в «Офіційному віснику Президента України» або газеті «Урядовий кур’єр», а тому поки не набув чинності. Тим не менш, очікується, що від вступить в дію до 1 червня цього року.

Для бухгалтерів прийняття цього акту означає можливі проблеми у роботі «Програми 1С: Підприємство», оскільки Радою національної безпеки і оборони України введено санкції проти компаній-ліцензіарів даної продукції, а саме: ДП (дочірнє підприємство) «Єврософтпром» (ЄДРПОУ 31813873), Товариство з обмеженою відповідальністю (представництво в Україні) «1С-Рарус Софт Україна» (ЄДРПОУ 38771945), та російської компанії «1С», якій належать права на даний продукт. Зокрема, вказаним рішенням обмежено торгівельні операції, зупинено виконання економічних та фінансових зобов’язань та встановлено заборону на передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності даною Компанією. Таким чином, після набуття чинності Указом про санкції підтримка роботи програмного продукту, скоріш за все, буде “паралізована” або й зовсім зупинена. Строк дії санкцій – три роки.

Також більшість інтернет-користувачів відчує на собі дію Указу про санкції через блокування доступу з території України до ресурсів «Mail.ru» (www.mail.ru), «Вконтакте» (www.vk.com), «Одноклассники»(www.ok.ru) та ресурсів «Яндекс».

Тим не менш, на думку юристів EBS, перевірка правомірності таких дій на предмет дотримання вимог статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що визначає свободу вираження поглядів, ще очікує Україну в найближчій перспективі.

EBS