Опублікована форма посвідчення інспектора праці

17.07.2017 р.

На офіційному сайті Державної служби України з питань праці опубліковано форму посвідчення інспектора праці, яка була затверджена відповідним наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 р. № 866.

Крім того, було опубліковано Інформацію про службові посвідчення інспекторів праці, де можна перевірити ПІБ інспектора, його посаду, номер посвідчення.

Нагадаємо, відповідно до вимог нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295, що діє з 16 травня 2017 року (надалі – «Порядок»), єдиним документом, який зобов’язаний пред’явити інспектор праці при візиті до суб’єкта господарювання для проведення інспекційного відвідування на предмет дотримання вимог законодавства про працю, є службове посвідчення інспектора праці встановленої Мінсоцполітики форми та опублікованої на офіційному сайті Держпраці.

Крім того, пред’явивши службове посвідчення встановленої форми, інспектор праці може реалізовувати всі права та повноваження, передбачені новим Порядком. Зокрема, безперешкодно, без попереднього повідомлення самостійно і в будь-яку годину доби проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.

Слід зазначити, відтепер компанія-роботодавець, до якої завітав інспектор праці з інспекційним відвідуванням, не зможе скористатися такою підставою для недопуску інспектора праці, як відсутність опублікованого рішення Мінсоцполітики про форму службового посвідчення на офіційному сайті Держпраці.

Таким чином, уповноважені особи компанії для перевірки контрольних повноважень інспектора праці, вже мають можливість звірити дані службового посвідчення, пред’явленого інспектором праці, із відповідними даними, опублікованими на офіційному сайті Держпраці.

Юлія Іванець